Jauciu, kad mano "blogas",
(kurio, regis, aciu Dievui, niekas neskaito)
pamazu pavirsta vien i TV ispudziu pozicija
na, galbut tik vasara...
* * *
stai vel ziuriu "Spaudos kluba".
apie pozicija ir opozicija
ish politiku (nesupratau kuriu) lupu
isgirdau nuostabia replika:
"TAI NUSIKALSTAMUMAS PAS MUS GEREJA AR BLOGEJA?"
nuostabi formuluote!
juk gereti ar blogeti gali tik nusikalstamumo rodikliai
o kai salyje "gereja nusialstamumas"
(t.y. kai nusikateliai tampa "gerais") --
tai jau yra kraupi, taciau akivaizdi tikrove...
* * *
Vel vyksta kalba apie sklypus -- ar tai yra gerai ar blogai
kai valdininkai tarpusavyje dalinasi savo nuosavyben
geriausius musu tevynes lopinelius...
ar as neteisingai supratau,
ar "Siauras" mano, kad tai nera labai baisu
ir problema labai ispusta
(logiskas klausimas -- kokia yra paties "Siauro" sklypo kilme)
prisimenu, kad dar man dirbant Didziajame Gandoneshyje,
karta kolega Bartasevichius vel pradejo gvildenti
sklypu apie Vilniu, ishdalintu signatarams, tema
tuomet padariau didziausia netakta:
as, budamas eilinis zhirnalistas,
atejau pas ji, spec.korespondenta
su savo samprotavimais...
(nors turiu pripazinti, kad Valdas
ish visu Didziojo Gandoneshio arogantu
buvo mano atzvilgiu kone mazhiausiai arogantishkas)
Ir priminiau tuomet Valdui,
kad tuomet, kai Sajudis dalino sklypus apie Vilniu sigantarams,
dirbau pashoneje, t.y. Teatro sajungoje,
ir maciau ir girdejau, jog visa tai
tuomet buvo pateisinama "kilniu" argumentu,
atseit, kad zemiu apie Vilniu nesupirktu lenkai
Valdas tasyk i mano pastebejima gana grieztai pareiske,
kad tos informacijos jokiu budu negalima skelbti,
kadangi ish viso to gali kilti labai pavojingas
tarpnacionalinis skandalas
tuomet pirmakart isitikinau, kad musu zhurnalistai
vis labiau masto ir elgiasi kaip paprasciausi valdininkai,
ir kad musu didzioji spauda, ypac Didysis Gandoneshis,
galutinau subiurokratejo...
* * *
Kulturos namai...
Shtai aeruoste Oskaras sako, kad Avinjone patyre pavoju
ish streikuojanciu teatru darbuotoju...
Na tikrai nedidesni, nei kai kurie kritikai,
kritikuodami Oskaro spektaklius...
O Aiste Mazutyte tikrai labai simpatishka
Nuskilo Oskarui...
* * *
julijus@hotmail.com